Kaip išsirinkti kokybišką vandeniui atsparų laminatą

Kaip išsirinkti kokybišką vandeniui atsparų laminatą

Ant laminato pakuotės dažnai galite pamatyti simbolį lašo ar net kelių lašų pavidalu. Tai intuityviai skamba taip: „vanduo šiam laminatui nekelia grėsmės“. Problema ta, kad tai nėra visiškai tiesa.

Šiais laikais laminato gamybos technologijos pasiekė tokį lygį, kad galite turėti visiškai skirtingo atsparumo vandeniui grindų dangą: nuo „atlaikyti drėgną valymą“ iki „galima kloti dušo kabinoje“.

Jei žodžiuose „dušo kabina“ nevalingai kilstelėjote antakius, nes manote, kad laminuotos grindys yra virtuvės danga, tai praleidote technologinę revoliuciją, dėl kurios laminuotos grindys tapo visaverte alternatyva keraminėms plytelėms: „Classen“ , turi keletą naujoviškų kolekcijų , visiškai drėgmei atsparų SPC šeimos laminatą.

Minusas vienas – kadangi laminato grindų apimtis labai išsiplėtė, pirkėjui tapo dar sunkiau išsirinkti sau geriausią variantą. Vonioje sumontuotas laminatas su neteisingai parinktu apsaugos nuo vandens laipsniu beveik iš karto pradeda prarasti savo estetines savybes.

Šiame straipsnyje apžvelgsime sertifikavimo ženklus, pagal kuriuos galėsite nustatyti, kuriuos laminato bandymus išlaikė ir kokiu mastu jis buvo pripažintas atspariu vandeniui gerbiamų, pripažintų asociacijų.

Klasės pagal EN 13329

Gamintojai privalo ant produkto pakuotės aiškiai nurodyti laminato klasę – tai nustato Europos standartas EN 13329. Tai, kad laminatas gali būti atsparesnis vandens poveikiui, nurodoma 31–34 klasėse – kuo didesnė klasė, tuo didesnis šis pasipriešinimas.

Norėdami priskirti tam tikrą klasę laminatui, jis turi būti išbandytas pagal tą patį standartą:

  • dėl atsparumo dilimui,
  • dėl atsparumo smūgiams,
  • dėl atsparumo dėmėms,
  • dėl atsparumo degančiai cigaretei,
  • atsparumas baldų kojų ir kėdžių ratų poveikiui,
  • ir galiausiai, išsipųtimo storis – tai mums yra įdomiausia šiame straipsnyje.

Išsipūtimo storis pagal EN 13329 nustatomas taip: laminato lakštas 24 valandas panardinamas į vandenį. Jei per šį laiką jis išsipučia ne daugiau kaip 18% – laminatas yra atsparus drėgmei ir gali būti klojamas virtuvėje arba prieškambaryje.

Pavyzdžiui, laminato storis yra 10 mm. Po bandymo jis tapo 12 mm, tai yra padidėjo daugiau nei 18% – tai reiškia, kad laminatas visiškai neatsparus drėgmei. Bet jei storis tapo 11 mm, tai yra, jis padidėjo mažiau nei 18%, jis yra stabilus. Jei tuo pačiu metu jis puikiai išlaikė kitus testus, jam bus suteikta aukšta klasė – ne mažiau kaip 32.

„Classen“ laminuotoms grindims pagal EN 13329 priskirta minimali 32 klasė, o dauguma modelių turi 33 klasę. Tai reiškia, kad jie turi daugybę savybių, įskaitant pakankamą atsparumą vandeniui, kad būtų naudojami gyvenamosiose patalpose, koridoriuose, virtuvėse, vonios kambariuose, parduotuvėse, laukimo kambariuose ir biuruose. Ir visiškai drėgmei atsparios „Ceramin“ grindys yra 34 klasės. Jos gali būti saugiai naudojamas net dušo kabinose.

 

NALFA sertifikavimo ženklas

Šiaurės Amerikos laminuotų grindų asociacija NALFA žengė toliau ir sukūrė standartą, kuris yra griežčiausias pasaulyje.

Jei matote produktą su NALFA sertifikavimo ženklu, žinokite, kad jis išlaikė 14 destruktyvių testų (įskaitant atsparumą vandeniui) ir kiekvieną kartą, kai jam buvo atlikti tokie bandymai, kurie yra įmanomi  tik per karą ir kitas aplinkybes, sutartyse paprastai vadinamus force majeure .

Norėdami išbandyti laminato grindų atsparumą vandeniui, NALFA paima ne vieną lentelę, o kelias sujungtas. Siūlėse hermetiškai pritvirtinamas žiedas, kuris užpildomas spalvotu skysčiu ir paliekamas 24 valandoms.

Po 24 valandų žiedas nuimamas ir nustatoma ne tik tai, ar lentelė išbrinkusi ar ne, bet ir tai, ar vanduo prasiskverbė pro siūles – atminkite, kad vanduo yra spalvotas, todėl jį lengva nustatyti pagal spalvą viduje laminato.

Tai tikras iššūkis visoms technologijoms, kurios naudojamos laminato gamybai – tiek danga, tiek jungtys turi būti patikimai apsaugotos.

Šis laminatas neišlaikė NALFA testo:

„Classen“ vandeniui atsparaus laminato kolekciją sudaro laminuotos grindys, kurios dėl „Megaloc Aqua Protect“ atsparios vandeniui fiksavimo sistemos išlaikė sunkiausią NALFA testą. Visi jie gali būti naudojami vonios kambariuose, patalpose, kuriose yra daug drėgmės, ir komercinėse patalpose, kuriose yra intensyvus judėjimas.

Susiję straipsniai

© 2021 Vokiškos grindys. Visos teisės saugomos.